Retro w sieci

 Spis stron poświęconych modzie vintage, retro oraz historii ubioru składa się z dwóch części. Część pierwsza to strony pisane w języku polskim, natomiast część druga zawiera listę stron zagranicznych.
Dodatkowo spis wyróżnia różne rodzaje stron:
  • strony bez zaznaczenia- to najczęściej strony-blogi prezenujące tylko lub między innymi stroje i styl ich moderatorów, 
  • strony zaznaczone na różowo- opisują historię ubioru, przedstawiają stare oryginalne zdjęcia, pokazują i opisują oryginalne stroje, gromadzą materiały sprzed lat..., 
  • strony zaznaczone na zielono  to moje ulubione zagraniczne strony prezentujące stroje, styl ich właścicieli. Kategorię te postanowiłam wyróżnić ponieważ stron zagranicznych jest naprawdę wiele i nie zawsze mam czas by odwiedzać wszystkie. Myślę, że taki subiektywny przegląd może przydać się również innym czytelnikom stron vintage.
Listę tę będę się starała raz w miesiącu aktualizować- niektóre strony znikają, to znów pojawiają się nowe.  W spisie zamieściłam również strony, na których już od dłuższego czasu nic się nie dzieje, ale dotychczasowy ich dorobek uznałam za wystarczająco atrakcyjny.
Bardzo proszę o przesyłanie adresów stron poświęconych tematyce vintage, retro, historii ubioru, które znacie i polecacie, a które jeszcze nie znalazły się w spisie.

1. Strony polskie:                                                                                         


  O modzie męskiej:
2. Strony zagraniczne:


O modzie męskiej: